Головна » 2020 » Лютий » 7 » РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ або «ХВОРОБА БРУДНИХ РУК»
РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ або «ХВОРОБА БРУДНИХ РУК»

Ротавірусна інфекція - це гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, з фекально-оральним механізмом передачі, основними симптомами якого є:

• нудота, багаторазова блювота;
  • одночасно або трохи пізніше з’являється діарея, яка супроводжується болями в животі;
  • підвищення температури тіла, загальна слабкість, біль в м’язах;
  • може турбувати нежить, біль в горлі .

З огляду на те, що вірус набув значного поширення, «підхопити» його, на жаль, не складає великих труднощів.  Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій.  Найчастіше зараження відбувається  під час прямого контакту з хворим («хвороба брудних рук»), при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути контаміновані вірусом (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Також захворіти можна, вживаючи інфіковані продукти харчування та воду.

Ротавіруси характеризуються стійкістю у різних об'єктах навколишнього середовища та резистентністю до багатьох хімічних і фізичних чинників. Відомо, що у фекаліях вони зберігаються від кількох тижнів до 7 місяців. Декілька тижнів ротавіруси здатні зберігатися у питній та рекреаційній воді, кілька днів за помірної вологості — у повітрі та на непористій поверхні, не менше, ніж 4 години — на шкірі рук. На овочах за температури +4°С інфекційно активні віруси зберігались протягом 25—30 діб.

Для швидкої діагностики ротавірусної інфекції використовують експрес-тести.

ЯК ЖЕ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЦІЄЇ ІНФЕКЦІЇ?

– дотримуйтеся правил особистої гігієни, мийте частіше руки, обов’язково перед їжею та після відвідування туалету;

– не вживайте в їжу немиті овочі, фрукти і зелень;

– не вживайте воду з невідомих джерел, пийте кип’ячену або очищену воду;

– намагайтеся не харчуватися на вулиці, завжди носіть при собі вологі серветки;

-  вживайте в їжу якісні харчові продукти.

Інфекційний контроль - це наші дії які попереджують розповсюдження інфекції серед людей. Саме як зменшити поширення збудника у період вспалахів сезонних вірусних інфекцій, я хотів залишити кілька символів.

ü Пам'ятайте прості речі рятують життя.

ü Найнебезпечніше сезонне вірусне захворювання,- це грип. Про це варто пам'ятати, та завчасно провакцинуватись.

ü Часто мити руки. Робити це самому та навчити дітей.

ü Захворіли? краще сидіти вдома, не ходіть на роботу, школу, людні місця.

ü Якщо ви все ж таки у людних місцях та маєте виражені симптоми кашлю та чхання, подумайте про ближніх, одягніть маску, щоб зменшити розповсюдження вірусу. Пам'ятайте маска потрібна не здоровим, вона їх не захистить, маска потрібна хворим, щоб попередити розповсюдження інфекцій.

• Використовуйте правила респіраторного етикету під час кашлю чи чхання: закривайте ніс хустинкою, бажано одноразовою, та затуляйтесь згином ліктя, коли кашляєте чи чхаєте.

Переглядів: 290 | Додав: ADMIN | Рейтинг: 0.0/0