Затверджено

Директором ЛІЦЕЮ №11 м.Ковеля

Сидорук Г.О.

 

Порядок подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу та порядок їх розгляду

 

    1. У разі звернення особи, яка заявляє про факт вчинення булінгу стосовно іншої особи, або надходження інформації від інших сібєктів щодо отримання заяви чи повідомлення про вчинення насильства уповноважена особа (Куліковська А.П.) приймає письмове повідомлення від такої особи та реєструє його у журналі реєстрації повідомлень про вчинення насильства.

    1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

    1. Комісія зі складу педагогічних працівників, батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти  скликається засідання.   

    1. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

     - якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей 9 не пізніше однієї доби);

     - якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції  України із заявою.

    1. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

    1. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

Усі учасники освітнього процесу у разі виявлення випадків булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб, в обов’язковому порядку протягом дня повідомляють керівника закладу освіти у письмовій формі –