Головна » 2013 » Листопад » 11 » День української писемності і мови
День української писемності і мови

" Без усякої іншої науки ще можна обійтися, без знання рідної мови обійтися не можна". (І. Срезневський)

У школі відзначили День української писемності та мови. Розпочали із радіогазети та оформлення тематичних стіннівок. Протягом тижня класні керівники провели години спілкування «Мова і писемність у цікавих фактах», «Українська державна мова – символ єднання та престижу українського народу», «Преподобний Нестор Літописець» у бібліотеці організована тематична виставка художньої, наукової, публіцистичної літератури. У переддень свята по шкільному радіо звучало українське слово "Слово про мову", відбулася науково-практична конференція для учнів 9-10 кл."Графіка української мови", класний керівник та учні 8-А класу представили відеопрезентацію "Мови нема без народу, і народу без мови нема".

"Українською говори"

Чи живеш біля моря синього,
Чи в степу, чи обіч гори,
Ти не будь малоросом, сину мій,
Українською говори.
Чи ідеш ти міською дорогою,
А чи стежкою на селі,
Говори українською мовою,
Бо живеш на своїй землі
І не слухай ворожих натяків,
Мов "забули за сотні літ",
Це ж бо так, як забути матінку,
Що пустила тебе у світ.
Чуєш, як розмовляють соняхи,
Як шумлять густі явори,
Як від рідної мови сонячно?
Українською говори!

Валентина Бондаренко