Головна » 2019 » Січень » 29 » «Квіти в полі, там де Крути»
«Квіти в полі, там де Крути»

На Аскольдовій могилі
поховали їх
тридцять мужніх українців,
славних, молодих,
На Аскольдовій могилі
український цвіт –
По кривавій дорозі
Нам іти у світ…

29 січня 2019 року в НВК №11-ліцей м.Ковеля була проведена загальношкільна лінійка з елементами патріотичної композиції за участю учнів 10-Б класу «Квіти в полі, там де Крути»

«Крути – залізнична станція на Чернігівщині на лінії Москва – Бахмач – Київ, відома з оборонних боїв у січні 1918р. перед наступом більшовиків на Київ. Тут 29 січня  відбувся бій сотні Юнацької школи імені гетьмана Б. Хмельницького, сотні студентського куреня Січових стрільців та чоти гайдамаків ( разом близько 600 бійців ) з 4000-м більшовицьким загоном. У цьому бою загинуло близько половини бійців… Опір під Крутами стримав на кілька днів здобуття Києва більшовиками, що мало важливий вплив на закінчення Берестейського договору. Не меншим було моральне значення бою, що став символом жертовності, на чому виховувалися покоління молоді, зокрема студентської»

Переглядів: 657 | Додав: lieramelniklera | Рейтинг: 0.0/0