Головна » 2023 » Травень » 25 » Чути українською, бачити українською, перемагати українською
Чути українською, бачити українською, перемагати українською

До Дня філолога учні 10-Б класу разом із учителькою української мови Ольгою Федорук провели Мовну толоку, яка відбувалася під гаслом «Чути українською, бачити українською, перемагати українською».

Толока – одноразова безоплатна праця гуртом для швидкого виконання великої за обсягом роботи.  Тому сьогодні працювали всі спільно, командно. А позаяк за давніми звичаями толока є формою взаємодопомоги, на яку скликають сусідів, родичів та друзів, то цього дійства були долучені й учні 10-А класу.

Спочатку Ольга Петрівна презентувала забуті та навмисне вилучені радянською владою  із нашого активного вжитку власне українські слова  на кшталт карафа, конфітюр, цинамон, церата, кав’яр, накладанець, блаватний, палевий, миртовий, жаристий, бразолійний і т. д. Родзинкою цієї комунікації був момент, коли з’ясовували, як правильно все-таки називати наших ворогів: русня, орки, московити, кацапи. А наостанок граматично проаналізували певні моменти нещодавнього виступу Президента України Володимира Зеленського перед японським парламентом.

Баранюк Назарій, Свись Юрій, Максімчук Артем, Антонюк Анна, Козачук Софія, Сурков Ярослав запропонували присутнім пригадати неологізми, які  з’явилися  в нашому щоденному вжитку через російсько-українську війну: чорнобаїти, макронити, арестовлення, натівець, затридні, мамкувати, шойгувати, бавовна, байрактарщина, кадирити, кімити та інші.

Бончак Анастасія, Стречен Ангеліна та Думич Юрій розповіли про меми та соціальні жарти, які стали символами українського опору під час повномасштабного вторгнення Московії. Як довів час, українців можна позбавити спокійного сну, тепла, електроенергії , але в них точно неможливо забрати почуття гумору, яке набуло нових барв навіть під час війни.

Іваницька Ірина про зміни в сучасному українському правописі. Досить жваво та активно обговорювалися аудиторією новітні фемінітиви  та їх майбутнє.

Чуймо лише  українською, дивімося лише  українською, перемагаймо українською!

Переглядів: 109 | Додав: sonikdmitruk11 | Рейтинг: 0.0/0