Додаток №1 до

наказу №103 від 31.08.2020 р.

заходів щодо запобігання та протидії булінгу

на 2020/2021 навчальний рік

ВИД  РОБОТИ

Цільова аудиторія

Строки виконання

Відповідальний

Первинна профілактика

Учні, батьки, вчителі

ЗД Стречен Ю. В.

1.

Організація постійного чергування в місцях загального користування (їдальня, буфет, коридор, роздягальня, шкільне подвір’я) і технічними приміщеннями

Чергові вчителі та адміністратори

1.

Перевірка приміщень, території школи з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування)

Завгосп, чергові вчителі

1.

Надання соціальних та психологопедагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування)

Учасники освітнього процесу

Практичний психолог, соціальний педагог

1.

Засідання методичного об’єднання класоводів, класних керівників з теми «Організація та проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків булінгу серед учасників освітнього процесу».

Класні керівники та класоводи

ЗД СметюхА.М.

1.

Проведення заходів з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед неповнолітніх.

Класні керівники СПС

1.

Здійснення, спільно з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціального інспектування сімей, у яких батьки схильні до недбалого ставлення відносно дітей

Сім’ї СЖО

1.

Всеобуч для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг»

Батьки учнів 6-9 класів

1.

Вивчення психологічного клімату класних колективів з метою виявлення ізольованих і відторгнутих учнів

1.

Педагогічна рада « Створення безпечного освітнього середовища»

Вчителі

ЗД Сметюх.А.М.

Вторинна профілактика

1.

Розгляд заяв про випадки булінгу

Індивідуально

За заявою

Адміністрація школи

Сеанси медіації

Конфліктуючі сторони

Медіатори

Додаток №2 до

наказу №103 від 31.08.2020 р.

План заходів

щодо заходів профілактики та протидії булінгу на 2020/2021н.р

Вид роботи

Цільова аудиторія

Строки виконання

Відповідальний

1.

Соціально-психологічне дослідження щодо виявлення насилля серед учасників освітного процесу. Експертне опитування учнів

1.

Дослідження рівня агресивності та ворожості учнів підліткового віку

Учні 5-9 класів

грудень

1.

Діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах:

–      спостереження за міжособис-тісною поведінкою здобувачів освіти;

–    психологічні діагностики мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів;

–   соціальне дослідження наявності референтних груп та відторгнених в коллективах.

Класні колективи

Діагностика вихованості учнів школи

Учні 1-11 класів

Квітень